18 październik 2019

UPS - dopłaty w okresie szczytu paczkowego (od 4.11.2019 do 10.01.2020)

 Informujemy, iż UPS wprowadza tymczasową dopłatę w okresie szczytu paczkowego dla paczek, które podlegają takim specyfikacjom jak:

1) Duża paczka
W okresie szczytu paczkowego następuje zmiana wysokości opłaty: cena zmienia się z 134,80 PLN netto na 354,40 PLN netto.
Dana paczka jest traktowana jako "Duża paczka", kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie przekraczają 300 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS, czyli 400 cm. W przypadku dużej paczki stosowana jest minimalna waga podlegająca opłacie wynosząca 40 kg. Ponadto zostanie zastosowana opłata dodatkowa za dużą paczkę.

2) Rozmiary przekraczające dozwolone limity
Zostaje wprowadzona dodatkowa opłata w wysokości 365,00 PLN netto.
Paczki, których waga rzeczywista przekracza 70 kg lub też są dłuższe niż 274 cm, lub przekraczają 400 cm w połączeniu długości i obwodu [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)], nie są przyjmowane do transportu.
Jeśli paczka taka znajdzie się w systemie małych paczek UPS, to naliczona zostanie dodatkowa opłata. Paczki o długości przekraczającej 400 cm w długości i obwodzie łącznie również podlegają dopłatom za dużą paczkę.

3) Dodatkowa obsługa dla nietypowych przesyłek (element niestandardowy):
W okresie szczytu paczkowego cena zmienia się z 129,40 PLN netto na 146,40 PLN netto
Opłata dotyczy:
• Dowolnego artykułu umieszczonego w zewnętrznym opakowaniu wysyłkowym, wykonanego z metalu lub z drewna.
• Dowolnego przedmiotu w kształcie walca, taki jak beczka, wiadro lub opona, który nie znajduje się w całości w opakowaniu wysyłkowym wykonanym z tektury falistej.
• Każdej paczki, której najdłuższy bok przekracza długość 100 cm lub której drugi dłuższy bok przekracza 76 cm.
• Dowolnej paczki, której rzeczywista waga przekracza 32 kg.
• Każdej paczki w przesyłce, której średnia waga przekracza 32 kg i dla której nie podano szczegółowych wag poszczególnych paczek na dokumencie źródłowym lub w automatycznym systemie wysyłkowym UPS.

Firma UPS zastrzega sobie także prawo do zastosowanie opłaty za dodatkową obsługę do każdej paczki, która według jej uznania wymaga takiej obsługi. Ze względu na dodatkową obsługę wymaganą z naszej stronie oraz późniejsze potencjalne opóźnienia w realizacji takich przesyłek, firma UPS nie udziela na nie gwarancji zwrotu pieniędzy. Firma UPS nie zwraca zatem kosztów wysyłki, jeśli przesyłki wymagające dodatkowej obsługi nie zostaną doręczone w terminie zwykle przewidzianym dla danej przesyłki.

Dopłata w okresie szczytu paczkowego będzie obowiązywać od 4 listopada 2019 r. do 10 stycznia 2020 r. i będzie opłatą za paczkę, doliczaną do istniejących stawek i dopłat. Wprowadzenie dopłat co ma zapewnić utrzymanie efektywności sieci UPS w okresie świątecznym.

Liczymy na Państwa zrozumienie dla wprowadzanych zmian.
Powrót
U nas zamówisz
tanią przesyłkę w:
Strona główna Regulamin Cenniki Inne dokumenty FAQ Polityka prywatności Polityka plików cookie Reklamacje O firmie Kontakt Mapa strony
Serwis TwoiKurierzy.pl prowadzony jest przez firmę BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007/2020
domeny, hostingprojektowanie stron www - netwave.pl